II Edycja Tyskiego Banku Kultury – Wyniki

Kreatywni tyszanie,

dziś jest 30 października, co oznacza tylko jedno – wiemy, które projekty zostaną zrealizowane w ramach II edycji Tyskiego Banku Kultury.

TBK miało 4 jurorów – troje z nich zasiadało w Komisji Konkursowej, która oceniała wszystkie zgłoszenia i wybrała te najlepsze. Czwartym jurorem byliście Wy i dziś o godzinie 12:00 zadecydowaliście, że najciekawszym projektem, który powinien być zrealizowany, jest Jubileuszowa Edycja Konkursu Młode Talenty. Projekt zdobył aż 1824 polubień! Serdecznie gratulujemy.

Czas na dalsze ogłoszenia.
Komisja Konkursowa w składzie:

- Paweł Drzewiecki – Dyrektor Miejskiego Centrum Kultury, pomysłodawca Tyskiego Banku Kultury, aktor i reżyser;
- Izabela Wądołowska – laureatka I edycji Tyskiego Banku Kultury, artysta plastyk, scenograf teatralny;
- Małgorzata Liszka – muzykoterapeuta, choreoterapeuta, pomysłodawca i współorganizator Ogólnopolskiego Integracyjnego Festiwalu  Tańca i Piosenki  „Chrzanowska Lokomotywa Artystyczna”

ocenili nadesłane zgłoszenia według kryteriów podanych w regulaminie.
6 projektów, które uzyskały największą liczbę punktów zostanie zrealizowanych w ramach II edycji TBK. Rywalizacja była zacięta, a różnice między zwycięskimi projektami są minimalne. Są to kolejno:

1) „Czytanie na drugie śniadanie” – wydanie edukacyjnej książeczki dla dzieci połączone ze spotkaniami autorskimi – 57 punktów;
2) II edycja Tyskiego Festiwalu Podróżniczego „Tychy Miasto Zdobywców” – 56 punktów;
3) Tychy Street – Start – warsztaty Street Artu dla dzieci i dorosłych – 55 punktów;
4) „Szkice z Bliskiego Wschodu” – wydanie komiksu z podróży oraz wernisaż – 54 punkty;
5) Warsztat Mądrości Kobiety – Warsztaty rozwojowe dla Pań – 53 punkty;
6) – ?

Wysoki poziom projektów zgłoszonych do II edycji TBK spowodował, że wiele z nich zostało wysoko ocenionych.  Dwa z nich zdobyły dokładnie taką samą liczbę punktów – 52. Oznacza to, że jeden zajmie 6 miejsce i zostanie zrealizowany. Który? Drodzy tyszanie, po raz kolejny to Wy podejmiecie decyzję głosując.

52 punkty zdobył projekt Magdaleny Boruckiej „Między Żaglami” oraz projekt Marcina Stachonia, który wraz
z Krzysztofem Kulbickim chce nagrać teledysk do piosenki „Upij mnie”. W związku z tym pierwszy raz w historii Tyskiego Banku Kultury czeka nas dogrywka!

Zasady dogrywki są proste. Jutro rano na profilu Miejskiego Centrum Kultury pojawi się wydarzenie II Edycja Tyskiego Banku Kultury: Dogrywka. Od momentu utworzenia wydarzenia do piątku 6 listopada, do godziny 12:00, możecie polubić jeden z dwóch projektów biorących udział w dogrywce. Ten z nich, który w piątek będzie miał więcej polubień, zostanie zrealizowany.

7tbk

Submit a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>