Minimalistyczny jazz i muzyka improwizowana

Nadszedł czas na realizację kolejnego projektu III edycji Tyskiego Banku Kultury. Będzie muzycznie i inspirująco,
a zadbają o to muzycy Minim Experiment.

Pochodzący z Tychów Jakub Wójcik, kompozytor, gitarzysta i lider zespołu, do współpracy zaprosił wybitnych muzyków: pianistę i kompozytora Kamila Piotrowicza, rewelacyjnego perkusistę Alberta Karcha, a dopełnieniem kwartetu jest włoski kontrabasista Luca Curcio.

W 2016 roku kwartet wydał debiutancką płytę “DARK MATTER”, która spotkała się ze świetnym odbiorem wśród słuchaczy i krytyków. W recenzjach płyty oraz koncertów przeczytamy, że:  “Dark Matter” to płyta właśnie przemyślana, inteligentnie równoważąca żywioły i potrzeby artystyczne (Maciej Krawiec), a “ich muzyka, choć czerpiąca z free, daleka jest od przekrzykiwania się, ale jest też tysiące lat świetlnych od przesłodzonych sentymentalnych stylizacji” (Mieczysław Burski, Polskie Radio).

22 kwietnia z Minim Experiment możecie spotkać się dwukrotnie:IMG_1478

od 12:00 do 15:00 w Miejskim Centrum Kultury, przy ul. Bohaterów Warszawy 26 będą trwały warsztaty muzyki improwizowanej, który poprowadzą muzycy.

Zapraszamy wszystkich grających na jakichkolwiek instrumentach (koniecznie weźcie je ze sobą!), śpiewają i chcą zgłębić tajniki muzyki improwizowanej. Koszt warsztatów to 10 zł, ilość miejsc jest ograniczona dlatego obowiązują zapisy (wysyłajcie maile na adres: joanna.grzyska@mck.tychy.pl, bądź dzwońcie pod nr 32 327 02 90)

Tego samego dnia o godz. 19:00 zapraszamy na wyjątkowy koncert, który odbędzie się  w Mediatece XXI wieku (ul. Piłsudskiego 16).
Bilety w cenie 20 zł są do nabycia w MCK-u w godzinach od 8:00 do 16:00 oraz na stronie www.biletyna.pl

Koniecznie bądźcie z nami!!

 

 

Submit a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>