Pierwszy projekt “po indyjsku”

4 marca  rusza pierwszy projekt III edycji Tyskiego Banku Kultury. Jego autorem jest Michał Czachowski,
gitarzysta flamenco, sitarzysta, kompozytor oraz  publicysta. Od dziecka związany z muzyką flamenco,
której uczył się od najlepszych – jego nauczycielami byli  Rafael Cortés,
Gerardo Núñez i Salva del Real._DSC7923ND300 Laureat m.in nagrody Wirtualne Gęśle oraz Folkowy Fonogram Roku, był nominowany do nagrody polskiego przemysłu fonograficznego Fryderyka 2006.
Współpracował z Leszkiem Możdżerem, Pawłem Kukizem, Marcinem Wyrostkiem, Markiem Bałatą, “Blue Café” i “Kapelą ze Wsi Warszawa”.
Koncertował  w prawie wszystkich krajach Europy, a także w USA, Meksyku, Singapurze, Omanie, Turcji, Rosji, Białorusi oraz Indiach.
Tam też uczył się gry na sitarze u boku mistrza tego instrumentu Avaneendra Sheolikara. Tam wraz z indyjskimi muzykami założył zespół Indialucia.

Tam zabierze w podróż wszystkich, którzy wezmą udział w przynajmniej jednym wydarzeniu tworzącym projekt “Indie: dźwięku, kolory, smaki i duchowość orientu”.

Michał chce podzielić się z Wami swoją miłością do Indii i jak sam mówi “wnieść, głównie w okresie zimowym, trochę południowego słońca o zapachu curry i jaśminu”. Projekt, który proponuje to inicjatywa całoroczna, na którą składa się szereg wydarzeń: od tych muzycznych po kulinarne.

Zaczynamy koncertem muzyki indyjskiej w wykonaniu Michała i zaproszonych przez niego gości, który odbędzie się
4 marca w Sali Kameralnej w Miejskim Centrum Kultury (ul. Bohaterów Warszawy 26) o godzinie 18:00.
Bilety: 15 zł, do nabycia w MCK, od poniedziałku, 20 lutego

 

W niedzielę natomiast zapraszamy Was na Warsztaty Tańca Indyjskiego z Kingą Malec.

_DSC7951ND300 (1)Kinga jest tancerką, choreografem i dyrektorem artystycznym Indyjsko-Polskiego Stowarzyszenia na Rzecz Rozwoju Kultury IPCC. Absolwentka Choreografii i Technik Tańca na Akademii Muzycznej
im. Grażyny i Kiejstuta Bacewiczów
w Łodzi oraz Choreografii i Teorii Tańca na Uniwersytecie Muzycznym im. F. Chopina w Warszawie,
specjalizuje się w tańcach indyjskich, głównie klasycznym północno-indyjskim – kathak, którego uczyła się w Indiach u Pt. Arjuna Mishry (Lucknow), Pt. Birju Maharaja (Delhi) i Nirupamy Rajendry w Abhinava Dance Company (Bangalore).
Specjalnie dla Was przygotowała dwuczęściowe warsztaty na których nauczyć się podstaw tańca Bollywood oraz tańca Bhangra.

Warsztaty odbędą się w MCKu w godzinach od 10:00 do 13:30, koszt: 10 zł
Uwaga: ilość miejsc na warsztaty jest ograniczona, obowiązują zapisy.
Maila ze zgłoszeniem prosimy wysyłać na adres: mck@mck.tychy.pl. W tytule wpiszcie Zgłoszenie na warsztaty tańca indyjskiego, a w treści maila napiszcie  swoje imię i nazwisko oraz koniecznie numer telefonu. Decyduje kolejność zgłoszeń. O wynikach zapisów poinformujemy Was mailowo.

O dalszych wydarzeniach realizowanych w ramach projektu, będziemy informować na bieżąco. Koniecznie śledźcie stronę TBK i naszego facebooka (facebook.com/mcktychy)

Będziecie z nami?

 

 

Submit a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>