Zdobywcy w Tychach, czyli co w programie II Festiwalu Podróżnika.

Pierwszy projekt, który zrealizujemy w ramach II edycji Tyskiego Banku Kultury ucieszy wszystkich miłośników
gór, podróży i sportu, zwłaszcza ekstremalnego. 12 i 13 grudnia zapraszamy na II Tyski Festiwal Podróżniczy
“Tychy – Miasto Zdobywców”.

Tak jak w zeszłym roku pierwszy dzień festiwalu odbędzie się w Miejskim Centrum Kultury przy ul. Bohaterów Warszawy 26 i upłynie pod znakiem warsztatów. Jak zrobić dobre zdjęcie w plenerze? Jaki jest sposób, by uchwycić odpowiedni moment i zrobić najlepsze zdjęcie sportowe? Czy smartphone może zastąpić aparat? Na wszystkie
te pytania odpowie Tomasz Jodłowski, który poprowadzi dla Was warsztaty fotografii turystycznej i górskiej.
Pasjonaci jazdy na rowerze koniecznie muszą wziąć udział w spotkaniu z Marcinem Muchą, zdradzi on tajniki organizacji rowerowej wyprawy po świecie. Autorzy bloga ” Z dzieckiem w plecaku” opowiedzą o tym jakie wyzwania czekają na młodych rodziców, którzy chcą podróżować ze swoimi pociechami, jak się do takiej wyprawy przygotować i na co zwracać szczególną uwagę.

Podróżowanie wcale nie musi być drogie. Jeśli wydaje Wam się, że podróże wiążą się z olbrzymimi wydatkami, koniecznie przyjdźcie na spotkanie z Dawidem Dudkiem, autorem książki “Biblia taniego latania”. Dawid zdradzi nam tajniki taniego latania po świecie i pokaże, co zrobić, by bilet lotniczy kupić już za 1 euro.
Ostatnie sobotnie warsztaty poświęcone będą zimowej turystyce górskiej. Sobotni dzień zakończy wernisaż wystawy fotografii autorstwa Tomasza Jodłowskiego.

Drugiego dnia festiwalu spotkamy się w Auli Akademii im. A. Frycza Modrzewskiego. Czekają na nas panele dyskusyjne dotyczące etyki w górach, spotkanie z Markiem Dońcem, jednym z najlepszych w Polsce narciarzy freeski i freeride. Podczas panelu Extremalni Niepełnosprawni spotkamy się z Dariuszem Strychalskim, niepełnosprawnym maratończykiem i ultramaratończykiem, który ukończył Badwater – najtrudniejszy na świecie ultramaraton prowadzący przez kalifornijską Dolinę Śmierci. W trakcie panelu Extremalne Dziewczyny czeka nas spotkanie z podróżniczką Kamilą Kielar, dziennikarką, autorką bloga „Bear Girl. Kamila Kielar o podróżach.
Z pazurem”, opowiadającego o samotnych rowerowych podróżach po świecie w poszukiwaniu niedźwiedzi.
Gościem specjalnym festiwalu będzie Ryszard Pawłowski, himalaista, uczestnik ponad 300 wypraw w góry wysokie.

Co  czeka nas poza tym? Projekcje filmów, w tym polska premiera filmu “Into the sea”, konkurs fotografii podróżniczej, konkurs krótkich etiud sportowych, konkursy w ramach wszystkich paneli tematycznych,
wystawa i sprzedaż książek o tematyce górskiej i podróżniczej, wystawa odzieży outdoorowej i sprzętu turystycznego oraz masa inspiracji i dobrej zabawy. Zapraszamy serdecznie!

12 grudnia: Miejskie Centrum Kultury, ul. Bohaterów Warszawy 26, start godz: 12:00
13 grudnia: Aula Akademii im. A. Frycza Modrzewskiego, al. Niepodległości 32, start: 11:30

Wstęp wolny!

rewers-page-001

 

Submit a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>